2012. május 28., hétfő

Ha Rómában vagy, tégy úgy, ahogy a rómaiak

Sziasztok!


Marci csütörtök este beilleszkedett egy vacsi, némi sör és a kollégái kíséretében az esti forgatagba. Jól sikerült a dolog... ezért egy merénylet kidolgozásán kezdtünk gondolkodni: áthívjuk őket hortobágyi húsos palacsintára.  


Egész héten azt találgattam, hogy honnan jön ez az illat. Sült hús, faszén, grillezés és mellé háton pörgés, móka, kacagás. Így lazulnak a tengerparton a fiatalok, de honnan van faszén parazsuk? A szupermarketben ért a nagy felismerés, szerelem volt első látásra: az egyszer használatos faszenes grillrács és én. Steak-et, zöldségeket, fűszeres kolbászt, dokit összepakol és irány az 5 perc sétára lévő part. Fülig ért a szánk, ez aztán a piknik, háton pörgés, móka, kacagás!


Szombaton olyan Morrison's-ban (élelmiszer áruház lánc) voltunk - az ideális halpult reményében - hogy leesett az állunk. Volt hal is, méghozzá jó, de olyan zöld fűszer s(r)tandot találtunk, ahol a kis csokrokat friss vízzel permetezik, hogy frissen maradjanak. Képzelhetitek, milyen illat volt! Lehetett kapni zöldpaprikát (!) is, és a True Blood 4. évadát, aki látta az első hármat, az tudja, hogy ez nagy kincs. Nyomtunk is este egy maratont belőle.


Vasárnap: Nemzeti Akvárium http://www.national-aquarium.co.uk/. Izgi volt, bár nekem végig az járt a fejemben, hogy ez is milyen finom lehet meg az is... Az egyik hal hasonlóan vélekedett az ujjamról, és majdnem leharapta a halacska simogatóban. 
Megoldódott a nagy talány: hová járunk majd edzeni? 2 percre gyalog, egy hotel 2. emeletére: uszoda, edzőterem, csoportos órák, szauna, gőz, és egy gyönyörű terasz kilátással a tengerpartra. Van egy magyar edző lány, ki is próbálom ma este az óráját.


Take it easy



Marci egyetlen komoly pillanata a hétvégén :)



Faszén parázs

Hmmm... 

Sül

Mindmegette

Piknik 

Nem látszik, de Marcin Csubakkás póló van
Dorothy és a Bádogember

Elsüllyedt hajóroncs

Fincsi lehet...

Pink Lady

Milyen fotogén 






1 megjegyzés:

  1. Nálunk is locsolgatják a petrezselymet a piacon, meg a retket is. De az már régen rossz, azt biztos, hogy nem szabad megvenni :-)

    VálaszTörlés