![]() |
| Tenger |
Gyakran ismételt kérdésekre válaszolok.
Milyen a városközpont?
Átlagos, nem túl szép, de rendezett. Az angolok szerint a világháborút követő építészet egyik csúcspontja Plymouth belváros építészete... én erre nem lennék büszke a helyükben, nyilván nem jártak még Budapesten (igaz, Budapestet nem a világháborúk után építették).
Szerintem semmilyen, de jól fölszerelt, biztonságos és nyugis. Plymouth igazi büszkesége a tengerpart... de ezt már kívülről fújjátok.
![]() |
| Hú de magas! |
Marci mivel jár dolgozni?
A 42-es busszal. Ez 5 perc sétára van tőlünk, a menetidő kb. fél óra a kórházig. Van bérlete, 8-körül szokott indulni itthonról. Kényelmes busz, ne a piros 7-est képzeljétek magatok elé a Keleti Pu.-nál.
![]() |
| A diszkrét angol mentőautó |
Hát lényegesen kevesebb, mint Sheffield környékén. Nehéz megítélni valakiről ránézésre, hogy hol született a nagymamája, de túlnyomó részt angolokkal találkozik az ember. Nem csodálom, hogy szeretnek itt.
![]() |
| God save the Queen! |
Más. Egész Anglia lázban ég II. Erzsébet gyémánt jubileuma alkalmából (beiktatásának 60. évfordulója). Előtört belőlük az angol büszkeség, és mindenből, MINDENBŐL legyártottak angol zászlósat: esernyő, esőkabát, tányér, süti, üdítők, kozmetikumok, lakáskiegészítők, stb., minden magazin ehavi címlapján a Királynő van, kitaláltak koktélokat, ünnepi menüt... nagyon odavannak. Jövő hétvégén lesz a nagy esemény... Isten óvja a Királynőt!
![]() |
| Hatalmas hajók vannak, majd fotózok hadihajót is |





Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése