2012. május 25., péntek

Bőség zavara

Sziasztok!


Tenger
Itt az első hétvégénk - még nem jöttünk rá, hogy hosszú vagy nem hosszú, majd kiderül -. A város továbbra is felfedezésem tárgyát képzi, de annyi hétvégi program elképzelésem van, hogy mondtam a Marcinak, leírom őket egy kis papírra, aztán majd kihúzzuk a mosógépből. Ezen a lottón csak nyerhetünk.












Gyakran ismételt kérdésekre válaszolok. 


Milyen a városközpont? 
Átlagos, nem túl szép, de rendezett. Az angolok szerint a világháborút követő építészet egyik csúcspontja Plymouth belváros építészete... én erre nem lennék büszke a helyükben, nyilván nem jártak még Budapesten (igaz, Budapestet nem a világháborúk után építették). 
Szerintem semmilyen, de jól fölszerelt, biztonságos és nyugis. Plymouth igazi büszkesége a tengerpart... de ezt már kívülről fújjátok.

Hú de magas!


Marci mivel jár dolgozni?
A 42-es busszal. Ez 5 perc sétára van tőlünk, a menetidő kb. fél óra a kórházig. Van bérlete, 8-körül szokott indulni itthonról. Kényelmes busz, ne a piros 7-est képzeljétek magatok elé a Keleti Pu.-nál. 


A diszkrét angol mentőautó
Sok bevándorló van-e?
Hát lényegesen kevesebb, mint Sheffield környékén. Nehéz megítélni valakiről ránézésre, hogy hol született a nagymamája, de túlnyomó részt angolokkal találkozik az ember. Nem csodálom, hogy szeretnek itt. 


God save the Queen!





Más. Egész Anglia lázban ég II. Erzsébet gyémánt jubileuma alkalmából (beiktatásának 60. évfordulója). Előtört belőlük az angol büszkeség, és mindenből, MINDENBŐL legyártottak angol zászlósat: esernyő, esőkabát, tányér, süti, üdítők, kozmetikumok, lakáskiegészítők, stb., minden magazin ehavi címlapján a Királynő van, kitaláltak koktélokat, ünnepi menüt... nagyon odavannak. Jövő hétvégén lesz a nagy esemény... Isten óvja  a Királynőt!




Hatalmas hajók vannak, majd fotózok hadihajót is













  

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése