2012. június 7., csütörtök

Országimázsból ötös

Sziasztok!

Gy.I.K. Hogyan ünnepeljük a gyémántjubileumot?

Kedden véget ért II. Erzsébet gyémánt jubileumának ünnepségsorozata. Egy kicsit mi is új fejezetet kezdtünk az angolokról alkotott véleményünkkel kapcsolatban, mert így nemzetet együtt örülni még nem láttunk soha. A királynő nem csak egy intézmény hanem  az angolok önmagukról alkotott képének is egy szelete, így a jubileummal megünnepelték saját magukat is.
Kicsit szégyellem bevallani, de néhány hete még azt hittem, hogy ez a sok izé amit árulnak brit lobogós kivitelben, ez vicc, és poénból lengetik/viselik/húzzák-vonják majd... hát nem! Megdöbbenve tapasztaltuk Marcival, hogy a BBC-re tapadva meghatva követjük az eseményeket (ha valaki néhány napja azt mondja, hogy TV-t fogunk nézni a hosszú hétvégén, kiröhögöm).
Mik voltak azok az ünnepi rendezvények amik ennyire lenyűgöztek minket? Vasárnap több ezer ember köszöntötte a királyi családot a Temzén, evezősök, halászhajók, luxusbárkák, vitorlások, órákon keresztül, néha énekeltek, vagy egyéb módon tisztelegtek, ahogy elhaladtak a királyi hajó mellet.
Hétfőn este a Buckingham-Palota előtti koncert tapasztott a képernyőre, itt az angol pop-rock élet énekelt a királynőnek kiegészítve egyéb angol ajkú énekesekkel (ezt tematikailag nem értettük, de jó volt), őrült nagy koncertet kell elképzelni, nem nagyon láttam róla a magyar internetes sajtóban cikkeket. Charles herceg a végén beszédet mondott a színpadra érkezett királynőhöz, így kezdte: Ő királyi fensége, Mamikám. Ettől mindenki kiborult, hogy milyen jó fej.
Kedden volt napirenden az amiről én azt gondoltam korábban, hogy ebben ki is merül majd az ünnepség: lovashintózás, felvonulás, hálaadó szentmise, valamint ólomüveg ablak avatás a Westminster Hall-ban "II. E" felirattal, sejthetitek, hogy miért.

A hétvége során mindenhol éljenző emberek, akik könnyes szemmel ecsetelték, hogy soha nem érezték még magukat ennyire büszkének arra, hogy angolok.
Jó volt, na!

A lobogó


Plymouth belváros -kivetítőn követik a londoni eseményeket

Lobogó mindenenütt


Kivetítő

II. Erzsébet fogat


Ünnepelnek

Up

"Tudjukki"

Ünnepelnek


Lobog

Ünnepelnek és utca zenélnek

Minden szín megvan

Ünnepi fagyi

Ünnepi sör

Ünnepi süti

Ünnepi teával

London, Temze: a királyi hajó

London, Temze: az éljenző tömeg

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése