2012. november 19., hétfő

Happy Diwali

Nem lehet panasz a hétvégénkre, a szociális életünk fellendült. Szombat este részt vettünk azon az indiai rendezvényen, amiről nem nagyon tudtunk előzetesen többet mint hogy lesz. 

Az apropója egy hindu Fény Ünnep, a "Diwali" volt, melyet az évnek ebben a szakaszában tartanak világszerte. A plymouth-i indiai közösség is megrendezi a városházán a maga ünnepét, ami inkább társasági mint vallási összejövetel volt. Egy laza indiai "Ki mit tud"-ot kell elképzelni, hastáncosokkal, cuki ijedt arcú indiai ovisokkal, és a fény ünnepének történetét feldolgozó táncelőadásokkal. Közben az úri közönség  táncol (döntően 5 év alatt), beszélget és/vagy sörözik, ahogy ezt a Derifford Hospital  csapata (a lenti képek nem csak illusztrációk) is tette. Palash elhívta sok-sok kollégáját, nagyon jól éreztük magunkat. Ezúttal fotóztam is, bár a minőség néha elég blááá... lehet, hogy leköszönőben van a gépem.

Vasárnap elmentünk, szintén Palash családjával és egy magyar orvossal, Évával, a Plymouth ginlepárló éttermébe, amiről már annyit hallottuk, hogy ki kell próbálni, hogy kipróbáltuk. Summázom: tényleg ki kellett.



Shiva Istennő üdvözölt
 a bejáratnál

Ha jöttök jövőre, ilyen jegyet kaptok

Színpad a karzatról

Előadják

Táncolnak


Palash és a gyerekei,
a kis katicabogár vitte a bulit

Két hindu meg én

Ha a Marcira tengelyesen
tükrözitek a fiúkat, akkor megkapjátok,
hogy a felső képen ki kinek a felesége

Palash, Iman, Dr. Martin, Ed, Guy

Kaptunk vacsit:
curry kavalkád

A desszertből ennyit
sikerült kettőnknek megenni.
 Ha ez lenne az utolsó
étel a Földön, akkor talán elmegy...
olyan volt mint egy juhtúrós
krumplipüré cukorszirupban




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése