Nem lehet panasz a hétvégénkre, a szociális életünk fellendült. Szombat este részt vettünk azon az indiai rendezvényen, amiről nem nagyon tudtunk előzetesen többet mint hogy lesz.
Az apropója egy hindu Fény Ünnep, a "Diwali" volt, melyet az évnek ebben a szakaszában tartanak világszerte. A plymouth-i indiai közösség is megrendezi a városházán a maga ünnepét, ami inkább társasági mint vallási összejövetel volt. Egy laza indiai "Ki mit tud"-ot kell elképzelni, hastáncosokkal, cuki ijedt arcú indiai ovisokkal, és a fény ünnepének történetét feldolgozó táncelőadásokkal. Közben az úri közönség táncol (döntően 5 év alatt), beszélget és/vagy sörözik, ahogy ezt a Derifford Hospital csapata (a lenti képek nem csak illusztrációk) is tette. Palash elhívta sok-sok kollégáját, nagyon jól éreztük magunkat. Ezúttal fotóztam is, bár a minőség néha elég blááá... lehet, hogy leköszönőben van a gépem.
Vasárnap elmentünk, szintén Palash családjával és egy magyar orvossal, Évával, a Plymouth ginlepárló éttermébe, amiről már annyit hallottuk, hogy ki kell próbálni, hogy kipróbáltuk. Summázom: tényleg ki kellett.
![]() |
| Shiva Istennő üdvözölt a bejáratnál |
![]() |
| Ha jöttök jövőre, ilyen jegyet kaptok |
![]() |
| Színpad a karzatról |
![]() |
| Előadják |
![]() |
| Táncolnak |
![]() |
| Palash és a gyerekei, a kis katicabogár vitte a bulit |
![]() |
| Két hindu meg én |
![]() |
| Ha a Marcira tengelyesen tükrözitek a fiúkat, akkor megkapjátok, hogy a felső képen ki kinek a felesége |
![]() |
| Palash, Iman, Dr. Martin, Ed, Guy |
![]() |
| Kaptunk vacsit: curry kavalkád |
![]() |
| A desszertből ennyit sikerült kettőnknek megenni. Ha ez lenne az utolsó étel a Földön, akkor talán elmegy... olyan volt mint egy juhtúrós krumplipüré cukorszirupban |











Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése