2012. november 20., kedd

Borban a hazugság

És ez csak egy példa, kismillió különféle
termékük van
Jajj, jajj, jajj, hogy tehetnek ilyet? Hát ezek azt hiszik magukról, hogy bortermelő nemzet! OMG! Most vettem észre, hogy lehet kapni a szupermarketben bor-porokat, és mindenki keverhet magának a kis konyhájában saját bort. Főzni azt nem tudnak, de bor-port (még leírni is szörnyű) az árulnak. Aki szeretne karácsonyra  Chardonnay készítő szettet, az kérjen meg valaki mást, mert én tuti nem hozok. Milyen mázlim van, hogy minimum egy évig nem kell alibit keresnem, ha valaki meg akar kínálni ilyennel.

Kimberly-k vadásznak 
A Kimberly-ket is figyeljük már egy ideje, hihetetlen szórakoztató. Megkérdeztünk Marcival angolokat a témában, és valóban létezik a jelenség: ha 20 éves lány vagy, akkor az a pasi mágnes, ha 6 fokban, zuhogó esőben, viharos szélben egy szál spagetti pántos ruhában, harisnya nélkül tántorogsz az utcán: műhaj, műszempilla, műköröm, transzvesztita cipő kötelező. Nekik működik. Egyes elméleti iskolák kifejezetten ajánlják, hogy a balerina tütüd hossza és a derékbőséged fordított arányban legyenek egymással. Olyan nőt már találtunk, aki bevallotta, néhány éve ő is Kimberly volt, a fiúkat azonban még nem sikerült őszinteségre bírni. Sajnos a fényképezőgépem beadta az unalmas, de illusztrációnak álljon itt egy kép (ezek szerint mások is rajongói a témának), na ezen még havazik is.

Pastry
Apropó hó (mondjuk az a tenger mellett nincs soha), de lett kori pálya. Kontrasztív elemzésem okán megállapíthatom, hogy ami nekünk forralt bor, az nekik tejes tea, ami nekünk zsíros kenyér, az nekik pastry. 

Az utóbbi egy közepesen semmilyen péksütemény. Kb. úgy kell elképzelni, mintha vastag leveles tésztában kisütnénk egy adag gulyáslevest zöldségekkel - persze lé nélkül. Eredetileg a bányászok ebédje volt, mert tartalmas és nem kell hozzá se fény, se meleg, se hideg, se evőeszköz. 
Szebb mint finom.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése