A cím egy ismert angol sorozat
orvos főszereplőjére utal, aki történetesen épp Anglia délnyugati részén próbál
boldogulni…
Kata az első napok
élménydömpingjéről részletesen beszámolt, én most csak a kórházban szerzett
tapasztalataimról adok rövid ízelítőt:
Hát ez valami eszméletlenül jó!!!
De tényleg!!!
Hétfő reggel bementem a kórházba,
majd csapódtam egyik kollégámhoz és az egész napot a katéteres laborban
töltöttem – ez szakmailag nem rossz kezdés, bár még nem első operatőr voltam,
csak asszisztáltam. Mindenesetre az már az első napon kiderült számomra, hogy
itt minőségi munka folyik és ezt nem utolsósorban a registrarok (azaz pld. én)
végzik. A nagy meglepetés aztán az volt, amikor kedden délben leültem az egyik
főnökkel, aki megkérdezte, hogy mit is akarok itt csinálni, azaz mihez lenne
kedvem. Kiderült ugyanis, hogy eléggé rugalmas beosztás szerint dolgoznak - így én is, azaz
a kiszabott munkát el kell végezni, de egymás között szabadon leboltolhatjuk,
hogy ki, mit és mikor akar csinálni. Következésképpen a szakmai fejlődésednek
csak a kíváncsiságod és a teherbírásod szabhat határt. A munkát illetően pedig
nekünk már tényleg csak a minőségi munka marad: tele van az osztály
„kisorvosokkal” akik elintézik az unalmasabb ill. adminisztratív meló nagy
részét. Ma délelőtt már azt is kipróbáltam, hogy milyen lesz az ügyelet.
Árnyékként követtem az „on-call” kollégát – az a benyomásom, hogy nem lesz
ezzel gond, bár a dolog újdonsága miatt azért igyekszem rá felkészülni. Először
június 8-9-10 nappali műszakos leszek, amiről természetesen részletesen
beszámolok majd.
Ma délután már a második
ambulanciámon is túl vagyok és egy jó pontot is szereztem a főnöknél: hamarabb
hazaküldtem, vállalva az utolsó betegeket, ugyanis jelezte, hogy 5-től heveny vitorlázhatnékja van. Vicces volt, mert amikor mondtam neki, hogy ideje mennie
fél 5-kor, akkor azt mondta, hogy „excellent” azaz kitűnő registrar vagyok.
Sokat fog ő még ezért tanítani engem!
Összefoglalva tehát nagyon nagy
hatást tett rám az első 3 nap, tele vagyok lelkesedéssel és tanulni akarással.
Azt hiszem ilyen helyre akartam kerülni.
Kípintaccs: Verteszáldzsáj (itt
már meg se próbálták kimondani, maradt a dr. Martin)
Hát ez nagyon király! Rég olvastam ennyi lelkesedést, talán csak Kantinkától, 5 perccel ezelőtt! :) Tényleg nagyon jó, örülök hogy ilyen jó helyre kerültetek! Meg látom szorgalmasan írtok is, nice!
VálaszTörlés