2012. május 20., vasárnap

Haus am See


Sziasztok!

Haus am See - Peter Fox nagyon örülne annak amit itt lát, annyi módosítással, hogy ez nem ház a tónál, hanem egy lakás a tengernél. Ez a dal járt ma a fejemben...A feltöltött fotóknak nincs sok köze a mellette álló szöveghez (tegnap készültek, talán ennyi :) ), folyamatosan töltök föl majd mindenről, amit itt meséltem.

Hú, annyi mindent tudnék mesélni, hogy két hétig olvashatnátok… kezdjük az elején. Megérkeztünk, nagyon jó utunk volt, kb. 10 órát utaztunk, várakozással mindennel együtt, de nem volt időnk elfáradni, mert Plymouth mesés. Tényleg MESÉS.  A lakás nagyon szép, ma mikor sétáltunk a városban, eszembe jutott néhány házról, hogy milyen jó lenne, ha olyanban laknánk… aztán rájöttem, hogy olyanban lakunk.




 Tegnap sétáltunk a városban, igyekeztünk magunkat térben elhelyezni, aztán kezdődött az Olimpiai Fáklya ünnepség: a tengerparton koncert volt, a városközpontba pedig este befutott a fáklya és az azt hordozó ember. Erről van képriport, jövő héten fölteszem. Igen, tényleg megérintettem a fáklyát, legalább akkora érzés volt, mint megnézni a Vatikánt.




Ma felfedezőúton voltunk, elmentünk a kórházba, realizáltuk, hogy nem csak a tengerparttól lakunk 5 percre de a városközponttól is (ez majd sok bejegyzést megér). A nap megkoronázása mégis egy véletlen kanyar volt: a hajó kikötő felé. Akkor ott úgy éreztük, mintha életünk legszebb nyaralásán vennénk részt. Csak címszavakban: van gin lepárló, halpiac, tengeri akvárium, macskaköves ki utcák régi őslakókkal, tenger gyümölcsei éttermekkel és kortárs művész galériák.
Sem a blog írók, sem a blog olvasók nem fognak unatkozni, ígérem J !

1 megjegyzés:

  1. Hurrá, hurrá.... ezek szerint tengeriherkenytű kajákból és ginivásból is majd update-elve leszünk. :)
    Nagyon menő a lakás, kiváncsi vagyok, Kata, hogy mit játszottál a vonaton. :)
    Már most hiányoztok, főleg, hogy az utolsó hét, amit itthon töltöttetek minket gyakorlatilag maga alá temetett, és péntek hajnalban eszméltem, amikor a spájzban megpillantottam egy üveget amire az volt írva: "Marci pálinkája". :) Szerintem a Zolié, csak a Marcinak tartogatja. :)
    Gyönyörű a kikötő, és a patikus-mosoly is hívogató... :)
    Nagyon várom a többi beszámolót, addig si puszi nektek,
    Ági

    VálaszTörlés