2012. november 25., vasárnap

Szezont a fazonnal

Ünnepi fények
A nagy angol olvasztótégelyben mindenki kimazsolázhatja magának, ami az egyes kultúrákból és vallásokból tetszik neki. A karácsonyt például még Iman-ék is megünneplik, karácsonyfával meg ajándékokkal, pedig jó muzulmán szokás szerint nem fogyasztanak se sertés húst se alkoholt. 
Az advent valahogy itt már el is kezdődött most pénteken, ezt szerintem a visszaszámlálás és a shopingolás ünnepének tekintik és hozzácsaptak plusz egy hétvégét. Mentségükre legyen szólva, hogy szép lett az utcai fénydekoráció... csak a "nagy felkapcsolást" elmosta az eső. Állítólag ez Anglia elmúlt 100 évének legcsapadékosabb nyara volt, amit az elmúlt 10 év legcsapadékosabb tele követ majd. Tegnap úgy el is áztam mint egy Kimberly... pedig volt  rajtam nadrág, sál, sapka, esernyő.

Elmosta
Ezen a hétvégén nem pezseg a társasági életünk, Dr. Martin péntektől vasárnapig nappali ügyeletet ad, reggel 8-20h-ig. Sok dolog nem történt. Sütöttem Neki mézeskalácsot. Kénytelen voltam megállapítani, hogy a gingerbread és a mézeskalács egyetlen közös alkotóeleme kb. a liszt, úgyhogy nem is volt olyan egyszerű összeszedni a recepthez szükséges hozzávalókat.

Azt meséltem már, hogy kaptam csekkfüzetet a bankszámlámhoz? Tisztára, mint a filmeken! Ja, és ma elkérték a személyimet, miközben vettem a dokinak egy üveg cidert - pffff...  leányanya!

Kulturális kavalkádunk zárásaként álljon itt egy pályázat. Két napja rendeltünk indiai kaját. Az étterem logóján a következő látható: A három kezű Petőfi Sándor egy kis darab hajóronccsal a fején, egy szál barackvirág színű női köntösben egy kút mellett szavalja a Nemzeti Dalt. 
Aki a legjobban leskicceli a fenti logót, jó nálam egy sajtos rolóra. Várom a megfejtéseket!




Mézi, Te kis csaló! Nem is tartalmazol mézet!


1 megjegyzés:

  1. Ugye lefényképezted az eredeti logót is, hogy össze tudjuk hasonlítani a rajzunkkal? :-)

    VálaszTörlés