2013. február 20., szerda

Helen, aki nincs

Ő lakott a csövekben
Az elmúlt hetekben együtt éltünk egy szörnyeteggel. Aki ismeri Stephen King Langoliereit, az tudja miről beszélek. Annyira hangos volt, hogy néha felébredtünk rá álmunkban... onnan pedig már nehéz volt visszaaludni a röhögéstől. A szörny azóta elköltözött, tegnap volt itt a fűtés szerelő és kiengedte a radiátorokból (a levegőt). Ja igen, azóta nem csak csönd van, de meleg is. Élhető kombináció.

Az ingatlan ügynök itt is ingatlan ügynök, bár Magyarországon a "kereslet" oldalon vagyunk jelen, itt most a "kínálat" szemszögéből állíthatom: az ingatlan ügynök arra jó, hogy minden egyes aktivitásával beverjen egy újabb szöget a gördülékeny ügyintézés koporsójába. Mivel mi csak 2,5 hónapra béreljük a lakást, és a tulajdonosok egy éves állást pályáztak Új-Zélandon, kell még valaki, aki a fennmaradó hónapokra kibérli a házat. A kolbászból szőtt kerítés illúziója ellenére ők is a mi bérleti díjunkból törlesztik a hitelük részleteit. Mivel értjük a problémát, ráadásul a barátaink, megígértük, hogy beengedjük a lakásnézőket. Arra azért nem számítottam, hogy mikor meglátom az ügynököt és az érdeklődő fiatal párt, az lesz az első gondolatom, hogy az ügynök nem jöhet be, mert olyan ellenszenves, várja meg míg a pár körülnéz. Szerencsére nem hallatszott ki ami gondoltam, így elsusogtam egy násztumítjút.
Második alkalommal elfelejtett az ügynök eljönni: csak a család ácsorgott 20 perce az ajtóban, várva "Helen"-re aki 14:15-re ígérte... de nem érkezett meg. Beengedtük azért szegénykéket Marcival... Londonból autóztak le Plymouth-ba ezért a lakásnézésért (kb. 450 kb.). Pénteken jön megint, már alig várom.

Baba ügyben jól állunk, a hölgynek napirendje is van: reggel játék, kora délután játék és még egyszer este 8 és 10 között. A harmadik trimeszter kezdetét napozással ünnepelte velünk együtt. Annyira tavaszodik, hogy nem győzünk csodálkozni, hűvös van, de egész sokat süt a nap. Maradjon is így!

Néhány Gy.i.k.
- Mifinek van-e már neve? Van, de túl sok, úgyhogy még nincs.
- Mikor jövünk haza? Én márc. 7-én csütörtökön délután, Marci pedig Nagyszombaton este.
- Mi van a zuglói lakással? Eladták. Sajnáljuk? Nem (különben megvettük volna).



Zöldül


Ez a Morrisons is rászolgált a közzétételre, a halpultosai a kiváló plymuth-i hal akadémián végeztek :) ... bár a halikrát nem tanították nekik, erre néhány keresztkérdés után rá kellett hogy döbbenjünk
Viszlát, és kösz a halakat!






Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése